Yangın Alarm Sistemleri

Yangın Alarm Sistemleri

schrack seconet yangın algılama

Yangın alarm ve ihbar sistemleri günümüzde çoğu zaman bir ihtiyaç olmaktan çok gereklilik oldu. Yangın algılama ve ihbar sistemleri yeni çıkan kanun ve yasalar çerçevesinde Avrupa Birliği standartlarına uygun olarak kamuya açık hizmet veren yerlerde, yanıcı ve parlayıcı madde bulunan yada üretilen yerlerde, fabrika ve otellerde buna benzer alanlarda zorunluluk olmaktadır. Günümüzde yangın haberleri çok az duyulmakta bunun nedeni alınan yangın önleme tedbirleridir. Hiç şüphesiz ki bu tedbirlerden en önemlisi de elektronik yangın algılama ihbar sistemleridir. Büyük yangınların oluşmasında hiçbir yangın tedbirinin alınmamasından kaynaklanmaktadır. Yangınına erken müdahale edilmesi çok önemli bir husustur doğacak felaketleri, can ve mal kayıplarını önlemede en etkili faktör olmaktadır.

schrack yangın algılama paneli

 Günümüzde teknolojik gelişmeler sayesinde elektronik yangın algılama sistemleri yangına daha ilk başında müdahale edilmesine, otomasyon sistemleri sayesinde yangının büyümesini önlemede etkili bir rol oynamaktadır. Elektronik yangın algılama ve ihbar sistemi sadece otomasyon sistemine değil diğer alarm sistemlerine, alarm haber alma merkezlerine entegre olarak çalışabilmektedir. Herhangi bir alarm durumunda otomasyon sisteminiz yangın söndürme sistemlerini devreye alabilir. Alarm haber alma merkezi itfaiye ye polise bilgi vererek gerekli önlemlerin alınmasını sağlar.

Yangın Algılama ve İhbar Sisteminin Çalışma Prensibi
Elektronik yangın algılama ve ihbar sistemleri iki şekilde kategorize edilmektedir. Bunlar;
Konvansiyonel yangın algılama sistemleri ve adresli yangın algılama sistemleridir.


Konvansiyonel Zone Adresli Yangın Algılama Sistemleri

Konvansiyonel zone adresli yangın algılama alarm sisteminde sistem yangını belirli bölgelere ayırarak yangını bölgesel olarak belirleyecektir. Örneğin konvansiyonel zone adresli yangın algılama sistemin de yangının sadece hangi katta olduğunu belirtecektir. Konvansiyonel yangın algılama sistemleri iki kablo yani bir çiftlik kablo ile çalışırlar. Enerji ve sinyal alışverişleri bu iki kablo üzerinden yapılır. Belirli bölgedeki dedektörler birbirine paralel olarak bağlanarak tek bir bilgi iletilmektedir. Herhangi bir alarm durumunda panelde o bölgeye ait uyarı alacaktır. Konvansiyonel zone adresli yangın algılama alarm ihbar sistemleri küçük işletmelerde tercih edilmelidir. 


Noktasal Adresli Yangın Algılama İhbar Sistemleri

Adresli yangın algılama ve ihbar sistemleri orta ve büyük yapılarda tercih edilmelidir. Nokta adresli yangın algılama sistemi yangının çıkış yerini tam olarak verecektir.
Örneğin bir yangın anında yangın 'alt kat depoda' olduğu yada '3 ncü kat motor odasında' mı olduğunu belirtecektir. Böylelikle yangının nerede çıktığını kolaylıkla tespiti ve önlemini almanız daha da kolaylaşacaktır. Adresli sistemlerde her dedektör kendine ait sinyali iletir. Böylelikle yangının tam olarak nerede olduğu bilinebilmektedir. Konvansiyonel zone adresli sistemlerde yangının tam olarak nerede olduğunu ancak yangın bölgesine varıldığın da anlaşılabilmektedir.

Yangın algılama ve ihbar sistemlerinde Dünyada kalitesiyle kabul görmüş ürünleri sunuyoruz. Yangın algılama ve ihbar sistemleri amatör kişilerce yapılmamalıdır. Konusunda uzaman ve eğitimli personeller tarafından yapılmalıdır. Yangın algılama ve alarm sistemleri konusunda 1999 yılından bu yana kazandığımız tecrübemizle sizlere daha huzurlu ve güvenli yaşam vaat ediyoruz. Yangına ilk müdahale sizin ve sevdiklerinizin hayatını kurtarır ve mal kaybını minimuma indirir. Alacağınız önlemlerle yıllarca kazanmış olduğunuz birikimlerinizi ve sevdiklerinizi koruma altına alın çok geç olmadan bizi arayın uzman kadromuzdan ücretsiz projelendirme ve destek hizmetlerimizden yararlanın

 

Emtekno Elektronik Yangın Algılama Çözümü

 

Emtekno Elektronik , yangın algılama sistemlerinde ülkemizde ve dünyada rağbet gören ürün gruplarının satışını ve 20 yıl üzeri zayıf akım sistemleri tecrübesi ve uzman ekibi ile kurumsal 7/24 destek sağlamakta ve uygun fiyat ve geniş stoğunu sizlere sunmaktadır.  İhtiyacınız durumunda [email protected] email adresinden ve

Merkez Kocaeli ofis         Tel : +90 262 373 64 44, +90 262 323 36 67 

İrtibat ofisi - ÇORLU        Tel : +90 850 473 72 39

İrtibat ofisi - İSTANBUL  Tel : +90 850 473 77 17

Telefon numaralarından ulaşabilirsiniz.

.

Yangın sistemleri
Yangın ihbar
Yangın ihbar sistemleri
yangın ihbar sistemi
yangın alarm yangın algılama
yangın alarm devresi
yangın alarm sistemi yangın alarm sistemleri
yangın
duman ısı dedektörleri fiyat
yangın algılama
lpg gaz algılama sistemleri fiyat