Rack Kabin İzleme Çözümlerimiz

rack kabin izleme

Rack Kabin İzleme Çözümlerimiz

rack kabin izleme çözümleriBilgisayar odası sunucuları, rack kabin ekipmanlari ve aksesuarları, veri merkezi altyapısında maliyetli çözümlerdir. Rack kabin ve içerinde ki ekipmanların hatasız çalışmasını ve mümkün olduğunca verimli çaışmasını sağlamak son derece önemlidir.

Rack kabininizin performansını, özellikle sıcaklık, nem, sızıntı, güç ve hava akışını izlemek çok önemlidir. Arıza meydana geldiğinde, ekipmanın çalışma süresini sağlamak için, izleme sistemi otomatik olarak eylemler gerçekleştirebilir (örneğin, ek fanlar etkinleştirebilir, alarm verebilir veya alarm bildirimi gönderebilir). Gömülü arabirim ve SNMP yazılımı desteği ile, ekipmanın bozulmasını önlemek için çevresel verileri basit bir şekilde değerlendirmek kolaydır.

Vutlan’ın rack kabin izleme çözümleri veri merkezi ve tesis yöneticilerine yardımcı olur:

Uyarı Eşiklerini ve Bildirim Uyarılarını Ayarlama:

E-posta Gönder, SMS, Syslog, Olay günlüğü, SNMP Trap, SNMP Ses, bir uyarı ışığı veya bir uyarı ışığı yanar.

Bağıl Nem Seviyelerinin Korunması:

Uygun nem seviyelerini koruyun, bağıl nem çok yüksek olduğunda donanım korozyonundan ve nemi çok düşük olduğunda elektrostatik boşalma (ESD) problemlerinden kaçının. Optimal performans ve güvenilirlik için önerilen ortam bağıl nem seviyeleri% 45 ile% 55 arasındadır.

Su Sızıntılarını Tespit Etme:

Harici kaynaklardan veya su soğutmalı bir raftaki borulardan su sızıntısı olup olmadığını tespit edin.

Hava Akışını İzleme ve Yönetme:

Soğutma ve muhafaza sistemlerinin en iyi şekilde çalışmasını sağlamak için soğutma ve sıcak hava dönüşü akış oranlarını izleyin.

En Uygun Sıcaklığın Korunması:

Sıcaklığın rafın çoklu yükseklik seviyelerinde ölçülmesi, olası bir sıcaklık probleminin erken bir göstergesi olabilir. Vutlan izleme birimleri, erken uyarılar sağlayacak ve sıcaklık sorunları için personele bildirecektir. Bu bilgi, personelin ortam sıcaklığını güvenli bir şekilde kaldırarak soğutma sistemini optimize etmesine yardımcı olabilir. Sistem güvenilirliği için önerilen optimum sıcaklık aralığı 68 ° ila 75 ° F'dir (20 ° - 24 ° C).

Güvenlik Tehditlerini Takip Edin (Sabotaj veya Hasar):

Rack kabinlerinize erişimi olan kişileri izleyin ve yönetin. I-Touch veya Proximity okuyucuları için uzaktan erişim izni verin. Kabinet titreşim sensörü VT540'ımızı kullanarak vurulduğunda bildirim alın. Veya raf kapağı açılmışsa, USB kameradan JPEG akışını izleyin.Monitör ve Rapor: Vutlan izleme birimleri, OpenNMS, Nagios, HP Ağ Düğüm Yöneticisi, IBM Tivoli vb. Gibi tüm büyük SNMP ağ yönetim sistemleri (NMS yazılımı) ile tamamen uyumludur. Uyumluluk listesine bakınız.Gücü Yönetin: AC / DC sayaçlarını kullanarak voltajı veya akımı ölçün. Vutlan'ın anahtarlamalı PDU'larını ve PDU'lu izleme ünitelerini kullanarak ON / OFF çıkışlarını açın.

1.Hava akış sensörleriHava akış sensörlerimiz, vantilatör ve klimaların hava akışını ve otomasyonunu sağlar.
2.Sensör arttırma Ünitesi
Herhangi bir izleme birimine bağlı sensör sayısını artırmaya izin verir. 8 analog sensöre kadar ekler.
3.Titreşim sensörü
Sensör titreşimi algılar.
4.Nem ve sıcaklık sensörü
Sensör nem ve sıcaklığı algılar.
5.Kuru İletişim Ünitesi
CAN uzatma ünitesi 32 veya 64 kuru kontak ekler.
6.GSM Modem ve Kuru İletişim ile İzleme Birimi
Diğer tüm sensör ve cihazların bağlı olduğu çevresel izleme ünitesi. Mevcut örnekte, GSM modemi ve dahili Kuru İletişim Kurulu var.
7.AC voltaj monitörü
AC 90-250V ölçümü için sensör gereklidir.
8.Rack Kabin kontrol ünitesi
Modül, rack kabin kontrolü, rack kabin kapısı kontrolü için Erişim sensörü, yan duvarlar için 2 kuru kontak, sıcaklık ve nem sensörleri için tüm olanaklara sahiptir.

 

rack kabin izleme
ortam izleme cihazı
rack kabin ortam denetleme
ortam denetleme sistemi
rack kabin izleme cihazı
rack kabin izleme sensörleri
rack kabin takip sistemi