Sistem Odasi İzleme

ver merkezi

Sistem Odası Ortam Denetleme ve Kontrol 

Bir veri merkezinin arızalanması veya kapatılması, yüksek kayıplarla sonuçlanabilir ve bir şirketin iş operasyonlarını tehlikeye sokar. Bu nedenle, karmaşık BT altyapısının izlenmesi, sistem odası operatörleri ve şirketler için kritik öneme sahiptir.

Sadece SNMP cihazlarını izlemek değil, aynı zamanda sürekli konut teknolojisini kontrol etmek de önemlidir. Ortam soğutma sisteminin kontrolü, sunucu odasının sıcaklığı ve neminin önceden tanımlanmış kritik eşikleri geçip geçmediğinin izlenmesi ve sistem odasına girişlerin izlenmesi bir zorunluluktur. Hataların veya potansiyel arızaların zamanında bildirilmesi, bir veri merkezinin maksimum verimini garantilerken, yavaşlama veya arıza nedeniyle servis kayıplarını en aza indirir. Vutlan ortam izleme ve kontrol cihazları, sıcaklık, sızıntı, nem, güç kaynakları ve benzeri gibi BT çevre altyapısının her yönünü izleyebilir.

data cente solutions

Sistem odası izleme sistemi çözümü ile

1. Web arayüzü veya NMS yazılımı

Gömülü web arayüzü, küçük tesisler için sistem odası ortam izleme ve kontrol sağlar. Merkezi altyapı izleme yazılımı çözümü, her büyüklükteki şirketler için ekipmanların veri merkezi denetleme ve izlemesini sağlar.

2. Bildirimler ve uyarılar

Bildirimler, izleme sisteminde meydana gelen olaylar hakkında kullanıcıyı bilgilendirmek için tasarlanmıştır. Bu gibi bildirimleri şu şekilde oluşturabilirsiniz: SNMP GET, SNMP TRAP, Zamanlayıcı, MAILER, SMS bildirimleri, PING ve Tetik gömülü Vutlan arabirimini kullanarak.

3. I-Touch Button & Proximity readers

I-Touch düğmesi veya ITouch Proximity okuyucuları RJ9 (4P4C) konnektörünü kullanarak "Reader" portuna bağlanabilir.

4. IP cameras and USB camera

Sistem odanıza IP kamera eklemek, tesisinizi uzaktan görüntülemenizi sağlar. USB kamera bir rafın içine monte edilebilir ve kapı her açılışında JPEG resim gönderebilir.

5. Duman, nem, titreşim ve sıcaklık sensörleri

Çok çeşitli analog ve dijital sensörler sunuyoruz. Üçüncü taraf sensörler, dönüştürücülerimizi kullanarak Vutlan izleme ünitelerine bağlanabilir (Örneğin: VT420 / Dönüştürücü 4-20mA)Su basma sensorleri ile sistem odası soğutma sisteminizde her hangi bir aksaklık durumunu önceden gözleyebilir, ve çözüm  alabilirsiniz.

6. Anahtarlamalı PDU'lar ve izleme üniteleri

Kullanıcıların elektrik prizlerini rafa monte ekipmanlara dağıtmasına olanak veren Kabin İçi Dağıtım Birimi (PDU) sunuyoruz. Bu PDU'lar ekipmanınızın ortam izlenmesi ve kontrolünü sağlar.

7. Hava akış sensörleri

Hava akış sensörlerimiz, vantilatör ve klimaların hava akışını ve otomasyonunu sağlar.

8. AC / DC metre ve vericiler

AC akım dönüştürücü, DC akım sensörü, alıcı-vericiler ve DC voltaj monitörlerini sunuyoruz.

9.Su giriş ve sızıntı sensörleri

"VT590 / Kaçak sensörü" bir su seviye sensörüdür. "VT591 / Su sızıntısı kablo sensörü" "WDC / Su saptama ipi" ile birlikte nemin ortaya çıktığını gösterir.

 

sistem odası izleme
ortam izleme cihazı
sistem odası ortam denetleme
ortam denetleme sistemi
sistem odası izleme cihazı
sistem odası izleme sensörleri
sistem odası takip sistemi